Dávno predtým, ako som sa stala koučkou, bola som odvážna mladá žena, učiteľka, pripravená vniesť do vzdelávania dospelých nadšenie, ľahkosť, motiváciu, radosť z napredovania a učenia sa… presne tam to všetko začalo.
Dnes ako certifikovaná koučka a mentorka naozaj vnášam nadšenie a ľahkosť do každého kúska svojej práce. Pomáham ženám pri budovaní ich podnikania, podporujem ich, dodávam im odvahu v neistých začiatkoch a posúvam ich hranice pri veľkých úspechoch.

Buď inšpiráciou pre ďalšie a ďalšie ženy.

Počas celých tých rokov som mala v rukách plno tradičných a osvedčených metód, kníh a pracovných zošitov, ktoré boli už ako obohrané platne. A k tomu kopec unudených klientov, ktorí už toto všetko videli a na nič z toho neboli zvedaví.

Navyše sa mi vôbec nepáčilo, že som iba prostriedkom na posúvanie informácií. Hodiny som trávila prípravou, potom cestovaním. A uvedomovala som si, že plním sny všetkých ostatných, no nie tie svoje. Nechala som každému aj dušu, naozaj. Všetci naokolo profitovali, ale ja som bola úplne bez energie. A áno, aj bez dobrého ohodnotenia.

No nič Janka, takto to ďalej nepôjde.

Musí predsa existovať spôsob, ako klientov zapájať do celého procesu s ľahkosťou bez toho, aby som im len odovzdala informácie. Aby čas nášho stretnutia bol naozaj hodnotný, vážili si ho a využili ho efektívne, s reálnym výsledkom. Aby preberali za svoje napredovanie zodpovednosť.

Zároveň som hľadala systém, jasné hranice, ucelenosť, aby som sa mala o čo oprieť. A tak začala cesta učenia sa, naberania nových skúseností, hľadania kvalitných informácií a kvalitných ľudí, od ktorých si tieto informácie vezmem. Prvým krokom bol teda biznis koučing výcvik. Stala som sa medzinárodne certifikovanou transformačnou koučkou. Moje vzdelávanie pokračovalo v zdokonaľovaní sa v ďalších koučovacích zručnostiach, získavala som skúsenosti v oblasti marketingu, či predajných zručnostiach.

Princíp koučovania som vniesla do výučby cudzích jazykov. Vytvorila som online koučingový program pre výučbu slovenčiny ako cudzieho jazyka „Learn Slovak Language“ a čoraz lepšie som sa orientovala v online svete. Následne prichádzali spolupráce s mnohými lektormi, ktorým ako mentorka pomáham s vytváraním si vlastných výučbových programov.

Metodika je moja silná stránka a moja tajná zbraň!

V knihách môžeš vyčítať veľa múdrych vecí a tvoji učitelia ti vedia odovzdať veľa užitočných rád. Ale skúsenosť musíme nadobudnúť sami. A práve odovzdávanie skúseností je pre mňa to najviac, čo môžem dať ostatným.

 

Naučila som sa podnikať ako žena.

Nie priamo, nie striktne.

Ale elegantne, s láskou a štýlom.

A naučila som sa UŽIŤ SI túto cestu!

 

Neviem ti povedať ako sa dostaneš k cieľu priamo, ale viem ťa naučiť, ako si túto cestu užiť, zanechať dobrý dojem a predovšetkým žiť svoj sen!

Pomáham ženám pri budovaní ich podnikania, podporujem ich, dodávam im odvahu v neistých začiatkoch a posúvam ich hranice pri veľkých úspechoch. Učím ich vnímať a tvoriť svoje podnikanie s pridaním vlastnej esencie. Vnášať doň láskavosť, eleganciu a štýl. Tak, aby mohli byť inšpiráciou pre ďalšie a ďalšie ženy.

 

Si pripravená užiť si svoje podnikanie, tvoriť ho žensky, elegantne a vždy zanechať dobrý dojem?

Si naozaj pripravená na sebe pracovať?

To je presne to, prečo si tu!

Prečo už nechceš tú obmedzujúcu prácu trvajúcu od siedmej do tretej.

Alebo už pracuješ na svojom úspechu?

Do svojho podnikania si investovala toľko hodín, toľko energie a toľko eur.

A keďže čítaš tieto riadky, som si istá, že hľadáš istotu, že robíš tú správnu vec v ten správny čas.

Že každý jeden kúsok tvojej vynaloženej námahy sa ti tisíc krát vráti.