Blog

Čo je koučing a prečo sa oplatí ho vyskúšať

By 31. januára 2019 No Comments

Koučing sa spája s pozitívnou zmenou

Je úžasné ako taký (ne)obyčajný rozhovor môže meniť všetko okolo nás. Koučing je proces, v ktorom sa dopracujete k odpovediam na vaše vlastné otázky – pracovné aj osobné. Posilníte tak svoj potenciál, podporíte svoje schopnosti a naštartujete zmenu.

Zlá odpoveď neexistuje

Koučovací rozhovor je veľmi príjemná a nenásilná metóda. Nemýľte si to ale s konzultáciou či terapiou. Neradím, nenapovedám ani nepodsúvam odpovede. Všetko čo ja ako kouč robím je, že sedím, počúvam, pýtam sa. Budete prekvapení ako sa zrazu viete dopracovať k riešeniam a odpovediam.

V koučovaní predpokladáme, že ľudia si skutočne môžu zvoliť, kam bude smerovať ich život – pracovný, aj osobný.

Zuzana Karpinská a Denisa KmecováKoučovanie podľa pyramídy

Liek na pracovné problémy od výmyslu sveta
Steve Jobs povedal jednu úžasnú vetu: „Vaša práca vyplní veľkú časť vášho života a jediný spôsob, ako byť naozaj spokojný, je robiť veci, ktoré považujete za skutočne skvelé. A jediným spôsobom ako vykonávať skvelú prácu je milovať to, čo robíte.“ Aké pravdivé, však. Lenže to sa mu ľahko hovorí, keď realita je vo väčšine kdesi medzi stresom a panikou, keď šéf nie je ideálny, keď zamestnanci sú nezvládnuteľní, ciele nedosiahnuteľné… No dobre, trošku som to prehnala, ale verte mi, začiatok koučovacích rozhovorov takto zmätene naozaj vo veľkej miere vyzerá. Je to v poriadku. Som tu preto, aby ste našli svoju rovnováhu a s prehľadom si premysleli všetko čo k danej situácii potrebujete.

Oplatí sa to vyskúšať, to som si istá!